Problem z instalacją Firefoksa

Mabox Linux Fora Rozwój dystrybucji Raporty o błędach Problem z instalacją Firefoksa

Ten wątek zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 uczestników, ostatnio zmodyfikowany przez  takijeden.ninja 1 rok temu.

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)
  • Autor

takijeden.ninja
    Participant

Próbowałem zainstalować Firefoksa i nie dało rady (ani z palca, ani z Menedżera pakietów ani z Menu–>Oprogramowanie–>Popularne Programy). Menedżer pakietów wyświetlił konflikt z katalogami przeglądarek zawierającymi plik „distribution.ini”.
    Poradziłem sobie z tym kasując katalogi Chrome/Chromium/Firefox oraz katalog ze wspomnianym plikiem w katalogach Light i Palemoon.

Po tym zabiegu instalacja Firefoksa z repozytoriów poszła bezproblemowo, Vivaldi z AUR również.

Julie Rose
    Participant

A tak konrketniej ścieżkę katalogów bym poprosiła i krok po kroku co dokładnie zrobiłeś 😉

takijeden.ninja
    Participant

Zakładam, że nie masz żadnej innej przeglądarki oprócz Palemoon. Konkretnie i krok po kroku:

1. —> BŁĄD INSTALACJI FIREFOKSA
    W załączniku jest plik graficzny będący zrzutem ekranowym po mojej nieudanej instalacji FireFoksa poprzez Menedżera pakietów. Znajdują się na nim ścieżki z konfliktującym plikiem „distribution.ini”. Powinno Ci wyskoczyć to samo jeśli w ten sposób próbujesz instalować tą przeglądarkę.

2. —> USUWANIE KONFLIKTUJĄCYCH PLIKÓW
    Uruchom terminal i wpisz: sudo mc
    podaj hasło administratora, następnie uruchomi Ci się menedżer plików Midnight Commander, w którym przejdziesz do katalogu /usr/lib i w nim klawiszem F8 skasujesz kolejno następujące katalogi:
    – chrome
    – chromium
    – firefox

następnie skasuj tylko i wyłącznie(!) jeden podkatalog distribution w katalogach light i palemoon, bo w nim znajduje się konfliktujący plik „distribution.ini”.

3. —> INSTALACJA FIREFOKSA
    Uruchom Menedżera pakietów, w polu wyszukiwania wpisz firefox i następnie w pakietach zaznacz:
    – firefox
    – firefox-i18-pl
    Kliknij „Zastosuj” to powinien zainstalować się Firefox w polskiej wersji językowej.
    Jeśli automatem nie wpadł do: Menu->Sieć to kliknij Menu->Oprogramowanie->Regeneruj Menu
    Możesz też później wyrzucić go sobie na belkę (panel Tint2) tak jak domyślnie ustawiona jest przeglądarka Palemoon.

Oglądasz 3 posty - 1 do 3 (z 3 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.